Наукова діяльність, яка ведеться на кафедрі, має декілька напрямків, до яких належить наукова робота викладачів, наукова робота студентів, аспірантів, молодих вчених, міжнародне співробітництво.

Викладачі кафедри є фахівцями  в галузі інформаційних технологій. Щорічно публікують наукові праці у закордонних журналах і індексованих (SCOPUS, Ulrich’sPeriodicalsDirectory, DRIVER, BASE, IndexCopernicus) виданнях, фахових наукових журналах України, а також активно приймають участь у наукових конференціях.

Кафедрою ІТП   в 2022 р. Започатковано та проведено І  міжнародну науково-практичну конференцію «Інновації та перспективні шляхи розвитку інформаційних технологій.

Викладачі, аспіранти  та студенти мають змогу виступати та публікуватися у міжнародних конференціях, що проводяться в ЧДТУ, та у збірнику наукових праць “Вісник ЧДТУ”, що входить до категорії “Б” фахових видань України.


Студенти кафедри постійно займаються науковою роботою та щорічно виступають на Днях студентської науки в університеті. Основні напрямки їх досліджень зосереджені на Web технологіях, ІТ Project Management, проєктування та розробка Web орієнтованих систем та технологій.

Крім того, студенти приймають активну участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і Всеукраїнських студентських олімпіадах та займають призові місця, що вказує на високий рівень теоретичної підготовки студентів.

Науково-дослідні роботи,що реалізуються кафедрою:

–   “Розробка комплексних технологій інтелектуального керування складними організаційно-технологічними об’єктами в кризових умовах”, (ДР№ №0120U104341, 2020-2022 р.р.), керівник – Прокопенко Т.О.

–  «Інтелектуальне управління оцінюванням ефективності цифрової трансформації бізнесу», номер державної реєстрації –(ДР№ 0120U104442, 2020-2022 р.р.), , керівник –Лавданська О.В.

– Інтелектуальні технології управління складними організаційно-технологічними об’єктами з врахуванням ризиків, , 2023-2025 р.р., керівник – Прокопенко Т.О.

Кафедра має наукові зв’язки з вченими багатьох країн світу, зокрема Великобританії, Німеччини, Польщі та з провідними навчальними та академічними закладами України. Викладачі та студенти кафедри активно співпрацюють в рамках програми ЄС Erasmus+ та «Горизонт», що забезпечує можливості підтримки проєктів, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молодіжної політики та спорту.

Також, викладачі та студенти кафедри активно долучаються до проекту Noosphere Engineering School від ГО “АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА” і провідних університетів України. В рамках даного проекту студенти отримують можливості практичного досвіду, навички роботи в команді, спілкування з провідними експертами з різних галузей, а викладачі – можливості креативного самовдосконалення, що дозволяє створювати й реалізовувати інноваційні ідеї. При цьому реалізується можливості створення свого власного проекту, або ідеї hardware/softwareстартапу, яка підкорить сучасну tech-індустрію. Noosphere Engineering School пропонує: сучасне обладнання, кваліфікованих менторів, юридичну підтримку, маркетингову експертизу.